DSOGs Professorkollegium i gynækologi og obstetrik

Anders Nyboe Andersen Anders.Nyboe.Andersen@regionh.dk Rigshospitalet/KU

Anja Pinborg Anja.bisgaard.pinborg@regionh.dk Rigshospitalet/KU

Ann Tabor Ann.tabor@regionh.dk Rigshospitalet/KU

Axel Forman Axel.forman@KI.AU.DK AUH/AU

Bent Ottesen Bent.ottesen@rh.regionh.dk Rigshospitalet/KU

Claus Høgdall claus.hogdall@regionh.dk Rigshospitalet/KU

Ellen Løkkegaard Ellen.christine.leth.loekkegaard@regionh.dk Hillerød

Erik Ernst Erik.ernst@skejby.rm.dk AUH/AU

Jan Blaakær Jan.blaakaer@rsyd.dk OUH/SDU

Jan Stener Jørgensen Jan.stener.joergensen@rsyd.dk OUH/SDU

Jens Fedder Jens.Fedder@rsyd.dk OUH/SDU

Niels Uldbjerg Uldbjerg@KI.AU.DK AUH/AU

Ole Bjarne Christiansen olbc@rn.dk Rigshospitalet/ Aalborg

Ole Mogensen omogensen@health.sdu.dk AUH/AU

Per Ovesen AUH/AU

Peter Damm Rigshospitalet/KU

Peter Humaidan Skive/AU

Pernille Tine Jensen OUH/SDU

Sven Skouby Herlev Hospital/KU

Ulla Breth Knudsen Horsens/AU

Ulrik Schiøler Kesmodel Herlev Hospital/KU + SDU

Vibeke Rasch OUH/SDU

Øjvind Lidegaard Rigshospitalet/KU


Styregruppe, Dansk konsortium for multicenterstudier inden for gynækologi og obstetrik
(opdateret december 2018)

Thomas Bergholt RH (Obstetrik)

Ole Bjarne Christiansen Aalborg (Reproduktion/benign gynækologi)

Helga Gimbel Roskilde (Urogynækologi)

Julie Glavind AUH (Obstetrik)

Jan Stener Jørgensen OUH (Obstetrik)

Ulrik Schiøler Kesmodel Herlev (Reproduktion/obstetrik)

Ulla Breth Knudsen Horsens (Reproduktion)

Ellen Løkkegaard Hillerød (Benign gynækologi/obstetrik)

Henriette Svarre Nielsen RH (Reproduktion/benign gynækologi)

Lars H Pedersen AUH (Føtalmedicin)

Kasper Pihl Hvidovre (Føtalmedicin)

Anja Pinborg RH (Reproduktion)

Kristina Renault RH (Obstetrik)

 

Ledelsesforum for DSOGs Professorkollegium i gynækologi og obstetrik (opdateret oktober 2018)

Ann Tabor Rigshospitalet/KU Ann.tabor@regionh.dk

Niels Uldbjerg AUH/AU Uldbjerg@KI.AU.DK

Pernille Tine Jensen OUH/SDU pernille.tine.jensen@rsyd.dk

Ulrik Schiøler Kesmodel Herlev Hospital/KU + SDU ulrik.schioeler.kesmodel@regionh.dk

Vibeke Rasch OUH/SDU vrasch@health.sdu.dk

Øjvind Lidegaard Rigshospitalet/KU lidegaard@dadlnet.dk